קרקע מופשרת למכירה

קרקע מופשרת למכירה

להפשרה המהירה של פרמפרוסט בקוטב הצפוני יש השפעה משמעותית על הנוף והאקולוגיה של האזור, על פי מחקרים. המסת קרח ים גוררת יותר דובים לחוף, בעוד מדפי קרח שהפשרו ומוצפים מכריחים יותר אלסקים לאחסן דגים ובשר בחוץ, כך עולה ממחקר חדש של אוניברסיטת אלסקה פיירבנקס. בחורפים הארקטיים, כאשר האדמה מתכווצת ונשברת בתבנית מצולעת, היא יוצרת שכבת קרח כשליש מעובי שיער האדם. קרח זה נוצר כאשר מים מחלחלים דרך האדמה וקופאים לפני שהם פוגעים בפרמפרוסט, וכשהם קופאים הקרח נמס. במשך אלפי שנים, אזורים מסוימים בטרור-טרור זה הוקפאו, ולוכדים באדמתו חומר צמחי ובעלי חיים.

ההפשרה

היא הגרועה ביותר במקומות בהם פעילויות אנושיות כמו פינוי כבישים שינו את המדינה. עם צמיחת ההתיישבות, הפכה סיביר להכתרת רוסיה הסובייטית, והמדינות הקומוניסטיות אילפו את השממה הקפואה ויצרו מעצמה כלכלית באזור בו משווקים חופשיים מעולם לא היו מעזים להסתכן.

עכשיו

האקלים המתחמם מפשיר פרמפרוסט וממיס את הקרח הכלוא בו וגורם למדינה להתמוטט. אם כל ההפשרה היא יכולה לספוג מספיק מים כדי להעלות את מפלס הים העולמי עד 1.8 מטר. זה ישנה באופן דרמטי את הסביבה של הצפון הרחוק, מכיוון שבניינים כבר שוקעים בטונדרה וקווי החוף צוללים לים.

מדענים חוששים כי הפשרת אתרי קבורה

בכל מקום בו הם קבורים, עלולה להוביל להתפרצויות נוספות של אנתרקס מתמשך. בשנת 2018 דווח כי מחוללי זומבים, חיידקים וירוסים קדומים שעלולים להתרומם מהמתים ולאיים על בני האדם צצים. אנשים באדמה הקפואה שרואים כיצד שינויי אקלים ואדמה קפואה משפיעים על אנשים. למרבה המזל, החלק היחיד בשטח הארקטי שבו פרפרוסט מכיל הרבה קרח פגיע לסוג כזה של יציאה כפרית. חלק גדול מהאדמה הקפואה הזו התנגד להתערבות אנושית, עם יישובים זעירים ומסוכנים שנתמכו רק בכמה מאות קילומטרים רבועים של אדמה נטולת שלג.

התחממות כדור הארץ היא הפשרת פרמפרוסט ומגבירה את הסיכון לחיות ובני אדם להיחשף למחלות קפואות. והיא גם אחראית על שחרור כמויות גדולות של גזי פחמן לאוויר, מה שתורם תרומה משמעותית לשינויי האקלים.

מקור אפשרי אחד של הגזים הישנים הללו

הוא שהם נוצרים על ידי היווצרות פרמפרוסט ונתקעים באדמה עם התפתחותם. גזים כלואים אלה מצטברים בקרקעות פרמפרוסט לאחר שלב הצטברות ארוך ויכולים להשתחרר כאשר הקרקעות מפשירות בטמפרטורות גבוהות.

שיתוף פעולה בינלאומי בין מדענים בעולם יכול לסייע בפתרון השאלות שנותרו לגבי קצב השינוי

בין אם לאפשר הפשרה או לעשות כל מה שנדרש בכדי לשמור על הקפאה במידה רבה עוד מאה שנה. עלינו לעשות כל שביכולתנו כדי לעזור לנו לשרוד ולהמשיך לנסות לעצור את ההתחממות הגלובלית ולעשות כל שביכולתנו לעזור לילדינו, נכדינו ונכדינו – בחוק ובסדר – ולהפוך אותם לבטוחים ככל האפשר.

תלוי בסוג הפרמפרוסט

ישנם מספר תרחישים שונים של המתרחש בעת בניית בתים בשיטות עבודה מומלצות. בקהילות הארקטיות שנבנו על פרפרוסט פעם – כמו פיירבנקס, אלסקה, שם בולענים ושיטפונות מי תהום הם סימפטומים גלויים למגמת ההתחממות על פני כדור הארץ – האדמה משתנה. אם המדינה תישאר לבד, סביר יותר שנבוא במגע עם מחלות עתיקות וקטלניות.

דרכים ופסי רכבת זקוקים לתיקונים מתמידים

כדי למנוע סדק, הרמה ושקיעה, וצינורות נפרצים על ידי הפשרה מקומית של הפשרה. קו החוף נשחק ומתמוטט, בייחוד בכפרים, שם פיתוח שיבש את פני השטח ואפשר לחדור לחום, נשחק בקווי החוף וגרם להצפות.

מאי

השינוי הדרסטי של אקיאק נובע ככל הנראה מהפשרת פרמפרוסט או מהחומר האורגני הקפוא המחזיק את האדמה. קרקעות קפואות מסווגות כפרמפרוסט או אדמה קפואה עונתית, תלוי במצבם, באורך ובזמן המגורים. מיכלי נפט בפרפרוסט קרסו, ומומחים רבים סבורים כי האשמה על פרפרוסט ההפשרה.

פירוש הדבר שעמוד האדמה לא נמס לחלוטין מאז שלב ההפשרה הקודם וניתן לסווג את האזור כפרמפרוסט

עלינו לחשב את חזית הכפור, אך אם אין קרקע שהוקפאה בשלבי כפור קודמים היא תענה על השאלה האם היא קפואה או לא. אם זה מוכיח שהאדמה לא קפאה בשלב כפור מוקדם יותר וניתן לסווג אותה כלא קפואה, אז היא ממלאת את הבעיה שקרקעות קפואות נמסו לחלוטין. אחרת, ההפשרה מלפנים נותרה ללא שינוי ומתברר שהיא קפואה, מה שממלא את השאלה הזו.

הסיבה לכך היא שאנחנו מניחים שהחום שמגיע לחזיתות הטבילה משמש להמיסת קרח האדמה וכי מתעלמים מהחום הרגיש של האדמה כשהוא מתחמם בשלב ההפשרה. הסיבה לכך היא כי הוא האמין המשמש להמיסת אדמה והוא מתעלם כאשר הקרקעות מתחממות.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן