קרנות פנסיה

קרנות פנסיה

קרנות הפנסיה הן גוש הנכסים הגדול ביותר ברוב המדינות והשקיעו בדרך כלל סכום כסף גדול. קרנות פנסיה הן בדרך כלל משקיעים גדולים בחברות ציבוריות ופרטיות, ושולטות בשוק המניות בו הן משקיעות. קרנות הפנסיה שולטות במדינות רבות, במיוחד בארה"ב, בקנדה ובאירופה, בה הן משקיעות בשוקי המניות.

נכסי קרנות הפנסיה צמחו עד

כדי כך שהם מהווים לעתים קרובות את רוב נכסי החברה הכוללים. בשנת 1992 היו קרנות הפנסיה הציבוריות 119 קרנות המייצגות סך של 1.3 טריליון דולר בנכסים, או כשליש מסך התיק של קרנות הפנסיה האמריקאיות. 119 הקרנות הללו היוו יותר מ -80% מכלל ההשקעות בפנסיה פרטית בארצות הברית, מהוות כ -2.5 מיליארד דולר בסך ההשקעות הפרטיות. סכום זה מוערך בכ -5.4 מיליארד דולר עבור המגזר הפרטי בארה"ב בשנת 1992.

ראשית

אנשי כספים פרטיים טענו כי כישרונותיהם העליונים יביאו לתשואות גבוהות יותר מעובדי ציבור רגילים שמשקיעים כסף בדרך הרגילה. למעשה, לעיתים קרובות נאמר כי תשואה של 20-30% על כספי קרנות הפנסיה. בעקבות זאת האמונה שקרנות הפנסיה יכולות לגרום לתנועה שתעודד משקיעים מוסדיים אחרים לבצע השקעות משלהם בהון פרטי.

ההצבעה בוולס פארגו

היא רק דוגמה אחת לטענה רחבה יותר שקרנות הפנסיה הציבוריות עובדות עם קרנות הפנסיה הנמצאות בשליטת האיגוד ומשפיעות על ההחלטה – למלא דירקטוריונים. בהסתמך על הכחשה זו בערך הנכון, העניין הוא שכמה חברים חדשים שמונו על ידי לשכת המסחר האמריקאית והפדרציה האמריקאית לעובדי מדינה, מחוז ועירייה שינו משמעותית את האקלים הפוליטי של פעילי קרנות הפנסיה.

במקום לשלם בונוסים גדולים

קרנות הפנסיה הציבוריות מעדיפות להגדיל את ההטבות של הנהנים ולחסוך כסף ליום רע. לעובדים שמשלמים לקרן פנסיה יש את הזכות לפנסיה שלהם ויש להם את הזכות להצביע האם או לא לקנות מניות. נאמני קרנות הפנסיה עצמם מחויבים להשקיע את הכסף שהם מקבלים מהעובדים בצורה חכמה וזהירה ככל האפשר, ללא קשר למניות שהם קונים. אין להם שליטה על הסיכונים הקשורים לאקלים כמו שינוי האקלים או ההשפעה של ההתחממות הגלובלית על הכלכלה.

אם אתה מנהל קרן פנסיה ענקית

אינך זקוק להגנה רבה מפני תנודות קצרות טווח. אם אתה לוקח סכום חד פעמי והחברה פושטת רגל, אתה יכול להימנע הסיכון שביטוח פנסיוני ייפגע ויאבד את הפנסיה שלך. תפקיד ניהול ההשקעות בקרנות הפנסיה מציע יתרונות רבים, אך לא תמיד זו ההזדמנות הטובה ביותר להשקעה.

חברות יכולות לנכות יותר מהמיסים ולהכניס יותר כסף ל פנסי על כספים מכפי שהם יכולים לתרום קבועים לתוכנית

כאשר משווים את זרם ההפרשות לעסקים חדשים עם מאגר כסף שכבר הושקע בקרנות הפנסיה, ההכנסות מריבית ישתמרו עם האינפלציה. תשואה משוערת נמוכה מעלה את עלויות הפנסיה ואת יכולת החיזוי, ומפחיתה את סיכון ההשקעה, בעוד שההתחייבויות המדווחות גדלות, ככל שהתוכניות מחשבות את עלות ההבטחות לפנסיה תוך שימוש בהנחות שמרניות יותר.

האם אתה יכול לתאר בקצרה מה קרנות הפנסיה עושות ועל מה אתה עובד ואיך הן עובדות? צור איתנו קשר

כדי לברר כיצד אנו יכולים לעזור לך למלא את חובותיך כנאמן של תוכנית הפנסיה בגישה אישית. תכניות פנסיה תוכניות פנסיה פרטיות ממומנות על ידי שילוב של קרנות הון פרטיות וקרנות המנוהלות על ידי בנקים וחברות השקעות.

תוכניות פנסיה הן בדרך כלל תוכניות קצבה מוגדרות

כלומר עובדים מקבלים פנסיה שווה ערך למשכורתם הממוצעת במהלך שנות עבודתם האחרונות. הפרשות מעבידים נקבעות על ידי משא ומתן קיבוצי, אף שרוב התוכניות הללו מוגדרות באופן מסורתי – תוכניות קצבה מוגדרת המציעות לעובדים קצבה חודשית קבועה לאחר פרישה.

תוכניות אישיות במדינות מתחלקות בדרך כלל בין עובדי ממשלת המדינה והן ממומנות לרוב על ידי המדינה בכדי לעזור לעובדים ולגמלאים להשתתף

במדינות מסוימות, קשה להעריך את ההשפעה של קרנות הפנסיה על הבריאות הכללית של הכלכלה ועל כספי הציבור. האופן בו ניהול השקעות קרן הפנסיה שונה מזה של קרן יכול להשפיע גם על השקעותיה. ההנהלה מגדירה באופן מסורתי את הסיכון הפנסיוני והקרן כיכולת להחזיר את הנכסים הכלולים בהתחייבויות הקרנות שלהם.

קרנות הפנסיה בדרך כלל גובות סכומי כסף גדולים שהושקעו בשוקי ההון

שווקים אלה הם מערכות חליפין המעבירות הון מאנשים פרטיים, כגון בשוקי המניות והאיגרות החוב, למשקיעים אשר כיום אינם זקוקים לקרנות עצמן בכדי לייצר רווחים ותשואות.

למנהלי תיק האלפא המובנה של אליאנץ יש אסטרטגיות מבטיחות משלהן להשקעות ארוכות טווח

מנהלים עושים זאת בכל מקרה על ידי השקעה בקרנות גידור, אך ברור כי המרכיב הגלום בהתחייבות זו אינו נחשב על ידי קרנות הפנסיה המשקיעות במלואן באגרות חוב ארוכות טווח. אגרות חוב מתאימות רק אם אומדן ההתחייבות לגיל הפרישה הוא אמין ביותר. להפחית את הסיכון מבחינת חשבונאות ובכך להגדיל את ההתחייבויות.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן