על הפארק

על הפארק

ניתן לומר כי CPTED יכול להיות שימושי בפארקי טבע, אך מחקרים מראים כי אמנם פארקים אינם המקומות הבטוחים ביותר לביקור, אך להגדלת תקני הבטיחות יכולה להיות השלכות לא מכוונות על האסתטיקה של הפארקים. על פי ההערכות יש בארה"ב 27,000 פארקים ציבוריים, ורוב המבקרים הם לבנים. סקר שנערך בשנת 2011 בקרב מבקרים בפארק מצא כי אנשים שאינם מצביעים נוטים יותר לומר כי פארקים מספקים שירותים גרועים וכי בפארקים היה שיעור פשיעה גבוה יותר בשנת 2015 מאשר באזורים אחרים בארה"ב. במונחים אמנותיים, עיצוב הוא עשייה יצירתית המגדירה מחדש את האופן שבו אנשים חווים פארקים. אומנות הסיפורים שקורה ביבשה, והפארקים שלוקחים את הנושא שלהם, ממלאים תפקיד מכריע במה שאנו מכנים כיום מערכת החניה.

למרות שהרבה השתנה במאה השנים מאז נפתח מגרש המשחקים

דבר אחד נשאר זהה: מחלקת המרחב הירוק בעיר התחייבה לספק לילדים מקום בטוח לחוות משחק בריא וחיובי. משימתו של הפארק היא לספק מקומות בטוחים ומהנים לכל הילדים מכל היכולות לשחק ולפתח מיומנויות חדשות, הן בסביבה והן בסביבה.

פארק

הוא אזור המיועד לשימוש בילוי ובדרך כלל נמצא בבעלות ומנוהלת על ידי העירייה. זהו אחד ממספר פארקים לאומיים, שמורות לאומיות ושטחים ירוקים לאומיים או שטחים נטועים המיועדים למטרות בילוי, חינוך, מחקר ומטרות אחרות. למרות שאזורי שמורות בדרך כלל (אך לא תמיד) מוכרזים על ידי ממשלה לאומית ובבעלות ממשלה לאומית ומוגנים מפני מרבית ההתפתחות והזיהום האנושי, הפארק הלאומי יכול להיות גם עתודה של אדמה בשליטת ממשלות מקומיות או בעלי קרקעות פרטיים.

בארצות הברית מקובל גם שמחוזות בודדים מפעילים פארקים

ואלה נקראים פארקים של מחוז. בחלק מהמקרים פארקים אלה מורכבים משטחים בעלי צורה מוזרה, לעתים קרובות לא מפותחים, שהפכו לרוב לפארקים עירוניים או שכונתיים, עם מדשאות רחבות ידיים ועצים מפוזרים. בחלק מהפארקים יש כללים שונים האם ניתן להכניס כלבים לפארק; חלק מהפארקים מאפשרים זאת אך אוסרים עליהם. ישנם בעלי חיים הרועים בפארקים אך אינם כלולים בגנים, כגון כלבים, חתולים, סוסים, עזים, כבשים, חזירים, תרנגולות ועזים.

בילוי פסיבי

המכונה גם "בילוי בעצימות נמוכה", הוא ניסיון להבליט את היבט השטח הפתוח של פארק ולאפשר שמירה על בית גידול טבעי. הגבלת הפארק לאזור הבילוי הפסיבי מפחיתה את יכולתה של העיר לנהל מתקני פנאי פעילים ותשתיות מפותחות. אסור להשתמש בפארק מגרשי משחקים וציוד, אלא כתוצאה מהשתתפות מרצון בפעילות בפארק שאינה אחראית לנזק אישי או נזק לרכוש הנובע מהשתתפות מרצון בפעילות זו בתוך הפארק.

מערכת החניה של המדינה מציעה מגוון רחב של אפשרויות, החל במשהו העונה על כל הצרכים וכלה במשהו ספציפי יותר לצרכי העיר.

תפקיד המפקח על מועצת הפנאי והפארק נוצר בכדי לרכז משאבים בתחום בילוי בילדים

כיום, משרד החלל הירוק מתחזק כמעט 1,000 מגרשי משחקים בבתי ספר בעיר ופארקים גדולים. הם משתנים בגודל ובמראה שלהם, ממתקני ספורט גדולים למתקני ספורט גדולים, ואינם תלויים זה בזה. היבט היסטורי נוסף הוא הקמת הפארק הלאומי ילוסטון בשנת 1872, כאשר יוליסס ס 'גרנט חתם עליו ואמריקה המציאה את הרעיון של פארק לאומי – בבעלות המדינה ומופעל על ידו. בשנת 1891, חוק הגנים הלאומיים משנת 1894 יצר גם מערכת פארקים לאומית של פארקים לאומיים ומונומנטים לאומיים, ויצרה את שירות הפארקים הלאומיים.

כפי שהסביר מפורסם וואלאס סטגנר, פארקים לאומיים הם הרעיון הטוב ביותר באמריקה, אבל מהו באמת פארק רעיונות טוב? כיצד נוכל לחקור את הרעיונות הללו ואולי לאזן את המתח בחגיגה שלנו יחד?

מספר תוכניות שהוגשו עבור סנטרל פארק המקורי בשנות ה -50 של המאה העשרים הכילו אזורי משחק שונים

אך בפועל, השטחים הפתוחים היו מוגבלים בשנותיו הראשונות של הפארק. בסך הכל היו בפארק רק "אזורי משחק" רשמיים, ולמעשה השימוש ב- CPTED בפארקים היה כה נרחב עד כי נעשה בו שימוש נרחב בתכנון אובייקטים. בסוף המאה ה -18, בתגובה לפשיעה הגוברת בעיר ניו יורק, כינה המעצב של סנטרל פארק את אולמסטד ווס לגבעה בחלקו הדרומי, אותה כינה קינדרברג, או "קינדרברג", שם יכלו הילדים לטפס.

ככל שהארץ התקרבה לאמצע המאה ה -20

יותר ויותר אנשים הפכו לחובבי הפארקים שלהם, וככל שהמבקרים החלו בטיולים עצמאיים יותר לפארקים בשנות העשרים של המאה העשרים, מפות ועלונים הופכים להיות הכרח, כפי שהמדריכים לקחו לעתים קרובות מבקרים דרך פארקים נוספים וכבישים ציבוריים התפתלו בין יותר ויותר פארקים. מכיוון ששומרי הפארק היו בקרבת מקום, פארקים לא היו רק מרחבים מוגנים, אלא גם שטחים ציבוריים. אם מערכת החניה מקודשת ונותרה כך, מגיע לאנשים הזכות להכות שורשים ולפרוח בפארקים שלהם ובשטחים פתוחים אחרים בעיר ניו יורק.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן