מחירי נדל"ן

מחירי נדל"ן

שוק הדיור האמריקני חוזר, וזה חדשות טובות עבור רוכשי בתים שתכננו את הרכישות שלהם בדיוק כמו שצריך. שוק הדיור – רכות השוק אנחנו ממשיכים לחוות מה מצביע על ירידת מחירים סוף סוף הפנה את הפינה, ויצרה גל חדש של התעניינות מהבית – קונים שמוכנים לתזמן את הרכישות שלהם בדיוק בצורה הנכונה, על פי דו"ח שפורסם לאחרונה בבנק הפדרלי.

הברומטר הברור שמשקף מימד זה של שוק הנכסים

הוא המניה הפעילה, שירדה ביותר משליש לעומת השנה הקודמת. אך מגמות לאומיות יכולות לומר לנו רק חלק מהתמונה, ומחירי הדירות תלויים בשוק. תנועות המחירים משמשות כפרוקסי לערך של בית מגורים ראשוני – שמייצג עבור מרבית האמריקאים חלק ניכר מהעושר – ושוק הדיור יכול להיות מושפע גם מגורמים אחרים, כגון ריביות, כלכלה ומדיניות ריבית .

כמובן, חשוב לקחת בחשבון גורמים אחרים שאינם היצע וביקוש שיכולים להשפיע על מחירי הנכסים, ואז לציין את רמת הביקוש להיצע. על פי נתוני איגוד המתווכים הלאומי, 7,990 בתים צמודי קרקע נמכרו בארה"ב בשנת 2014, לעומת 6,359 אשתקד.

לסוכני נדל"ן המרוויחים מכנה משותף אחד: הם מכירים היטב את השוק שלהם. להבנת שוק הנדל"ן המקומי שלך, קרא את המדריך שלנו למומחה בשוקי הנדל"ן המקומיים.

שוק הנדל"ן כולו כולל מכירה פומבית אחת של נכסים

כאשר בעלי נכסים ויזמים מציעים את כל הנכסים והיחידות למכירה פומבית. בשוק זה, הצרכנים הם קונים ומוכרים, ואילו הבעלים (משפצים) משקיעים בנדל"ן המוצע על פי נכונות הצרכנים (vi) ומציעים גם מניות משופצות ישנות למכירה חוזרת.

המקרה

מדד מחירי הבית של שילר הוא אחד המדדים המדויקים ביותר למחירי הדירות בארצות הברית, מכיוון שהוא מסתכל על שינויים במחירי הדירות לאורך תקופה ארוכה ולא פעם אחת. זה לא מושלם, אבל אם נסתכל אחורה על פני תקופות זמן ארוכות, אנו יכולים לראות שמחירי הנכסים בדרך כלל מתפקדים טוב מאוד, תוך הערכה בשיעור קבוע של 5% ברוב המיתון. בחרתי את מסגרת הזמן שבבתי ביתי כדי להעריך כיצד שינויים בשוק זה השפיעו על בתים.

ככל שהאומה ממשיכה להיאבק עם קוביד 19, סביר להניח כי שוק הדיור יישאר נמוך בשנת 2021. אני מצפה ששוק הדיור ימשיך גם בשנת 2021, אך לא בקצב העבר.

עליית הריבית צפויה להאט את צמיחת מחירי הדירות

אך לא סביר שנראה את אותה רמה של צמיחת מחירי הדירות כמו בשנים האחרונות. לא ברור מה יעלה בגורל מחירי הדירות ב -2020 וב -2021, ואם ההיסטוריה תחזור על עצמה, אנו יכולים לצפות שהמחירים האלה יירדו. בין אם אתה מוכר, קונה או נשאר, הנה מה שאתה צריך לדעת על מגמות הנכסים בשנת 2021. קח את תנופת הנדל"ן בבוזמן, המונעת על ידי קוביד 19, שם היא תנוע בין מגורים למסחר ומסחרי למגורים.

ככל שהבתים הולכים וגדלים והאינפלציה מעלה את עלות חומרי הבנייה

זה רק הגיוני שמחירי הדירות יעלו. שוק הדיור ימשיך להיאבק בחוסר איזון בין היצע וביקוש, אשר יאט את הקצב. כפי שראינו בשנת 2020, הרצון הגובר של בעלי בתים לעבור לפרברים מניע את התוכניות לשנת 2021, אך לא ככל שהתוכנן. אנו מאמינים כי גורמים דמוגרפיים מבשרים טוב לשנים הבאות, אך דמי השכירות עולים משנה לשנה. זה נובע בעיקר מכך שדמי השכירות עולים משנה לשנה ואנחנו מאמינים שהדמוגרפיה הזו מבשרת טובות לשנים הבאות.

שוק הדיור באוסטין

שנאבק במחיר סביר ובמלאי בחמש השנים האחרונות, פשוט זקוק לדיור נוסף. בשש השנים שלפני התרסקות הנכסים ב -2008 עלו מחירי הדירות בסך כולל של 56.2% על בסיס שנתי. בשלב זה אנו בסכנה להיות נגיף קורונה, ואומרים אגב שתהיה תנופת דיור באמצע הרבעון השני של שנת 2020. שוק הדיור באוסטין נמצא באש ולא רק בגלל היעדר דיור בר השגה.

מחיר הבית החציוני נותר זהה בסוף 2018 ובתחילת 2019

אך מאז צנח ב -500 דולר. בשנת 2019, מחיר החציון של בית בעיר המונה כ -1.5 מיליון תושבים עמד על 517,000 דולר בינואר, ועלה ליום כ 39,500 $ ביולי 2019. מחירי הדירות של BoZeman צפויים לעלות שוב בשנת 2019, ויגיעו לשיא חדש של 488,400 $ ב במרץ 2019 ול -656,300 דולר באוגוסט 2019 – עלייה של 6.2 אחוזים לעומת שנה קודמת.

ההתאוששות המרשימה של השוק נכנסה למה שנחשב בדרך כלל לעונה חמה לנכסים

מלאי הבתים למכירה נותר נמוך כאשר אנשים ממשיכים להשקיע בבתיהם על ידי מימון מחדש ושיפוץ בזמן שהשוק מתאושש. אחד הגורמים המעלים את מחירי הדירות, על פי הדיווח, הוא שאולי אנשים כבר לא נמצאים בשווקים כדי לקנות עכשיו.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן