מה ההבדל בין קריפטו לביטקויון

מה ההבדל בין קריפטו לביטקויון

אולי שמעתם על ביטקוין, אך שניהם לרוב מקושרים ומבולבלים. השימוש הידוע ביותר בבלוקצ'יין הוא תמיכה בעסקאות עם מטבעות קריפטוגרפיים כמו ביטקוין. Ethereum הוא בלוקצ'יין שתומך ברשת הביטקוין ותיאורטית לא אמור באמת להתחרות בו. הביטקוין הוא מטבע דיגיטלי של קוד פתוח, מבוזר, עמית לעמית, ללא סמכות מרכזית, ולכן לעתים קרובות השניים משלבים ומבלבלים.

אתר ממוקש באותה צורה כמו ביטקוין

ובניגוד לביטקוין, הכורים יכולים לגבות מאתריום עמלה לאימות עסקאות. בעוד שביטקוין מקובל ונחשב למטבע דיגיטלי בינלאומי, אתר מקובל לעסקאות ויישומים דיגיטליים (Dapps) הפועלים ברשת את'ריום. ביטקוין הוצג כמטבע חלופי, או "מטבע דיגיטלי", ואת'ריום כמטבע מבוקר ועמית לעמית ללא סמכות מרכזית.

הבדלים אחרים הם העובדה שעסקאות אתרים מאושרות בשניות

בהשוואה לדקות של ביטקוין, וכי את'ריום משתמשת באת"ש ואילו ביטקוין משתמש ב- SHA-256. שני אלגוריתמים אלה משפיעים על ההבדל בין ליטקוין לביטקוין בהתבסס על שיטות הכרייה שלהם על ידי כריית המטבעות בהתאמה. אך המהירות בה מתרחשות עסקאות משתנה מאוד, בין אם באמצעות האלגוריתמים שלהן. יש הרבה יותר הבדלים בין שני המטבעות מאשר כל מטבע דיגיטלי אחר.

בשל זמן העיבוד הארוך של ביטקוין, במיוחד לייטקוין, זה יכול לקחת שנים לחצי את ערך המטבע.

כתוצאה מכך ביטקוין ביסס את עצמו כמטבע דיגיטלי יציב יותר, בעוד שאת'ריום מתאים יותר לחוזים ויישומים חכמים. בניגוד לביטקוין, Ethereum אינו מתמקד ביישומי חוזה חכמים כמו ביטקוין ביישומים מבוזרים, אך הוא מתמקד ביישומים מבוזרים.

לאת'ריום לא הייתה השפעה מהפכנית של ביטקוין

אך יוצריו למדו מביטקוין וייצרו פונקציונליות רבה יותר על סמך המושגים של ביטקוין. זמן קצר לאחר שחרורו של הביטקוין, אית'רום חיפש דרכים להשתמש בטכנולוגיית הבלוקצ'יין ודמיין כיצד ניתן להשתמש בו כמטבע אחר. מכיוון שבלוקצ'יין וביטקוין מקושרים כל כך באורח בלתי-נפרד, לקח הרבה זמן לאנשים להבין שלבלוקצ'יין יש למעשה יישומים רחבים בהרבה מחוץ לרשת המטבעות. ישנם רבים המעוניינים ללמוד עוד על מטבעות קריפטוגרפיים וטכנולוגיות בלוקצ'יין, ואני אחד מהם.

כדי לסחור בביטקוין ובליטקוין, עליך להעביר כסף אמיתי לרכישת מטבעות קריפטוגרפיים כגון ביטקוין או את'ריום, ובדרך כלל ליצור חשבון בבורסה ולהעביר מזומנים מביטקוין לאת'ריום. למשקיעים זה דומה מאוד, אך כדי לסחור בקריפטו מחוץ לביטקוין / את'ריום עליכם להוריד ארנק מטבעות קריפטוגרפיים, להעביר קצת מזומנים לביטקוין (את'ריום) ואז להשתמש בשני אסימונים אלה כדי לקנות מטבעות.

ביטקוין הוא מטבע קריפטוגרפי המשתמש בטכנולוגיית הצפנה ואין לו גיבוי חוקי מבנק מרכזי. הביטקוין הוא מטבע הצפנה המפעיל טכניקות הצפנה המגיעות ללא תמיכה מיוחדת בחוק או רגולציה מצד הבנקים המרכזיים.

לאתרום יש טכנולוגיה טובה יותר ושימושים רבים יותר מביטקוין

אך יש לו אספקת מטבעות קטנה יותר והוא נזיל יותר מאשר אתריום. את'ריום כל כך פופולרי שאנשים באמת החלו לשמור את הביטקוינים שלהם באת'ריום במקום בבלוקצ'יין של ביטקוין. Ethereum מגיע גם עם עמלת עסקה נמוכה בהרבה ודמי עסקה גבוהים יותר מביטקוין.

אם אתה מכיר את מערכת המטבעות הדיגיטליים שהוצגה בסוף המאה ה -20, זה שם נרדף לקריפטוגרפי. זה היה ניסוי במערכת מטבעות לעידן הדיגיטלי ומושווה בהכרח למטבעות קריפטוגרפיים פופולריים כמו ביטקוין.

Ethereum דומה לביטקוין בכך שהוא מטבע דיגיטלי מונפק מרכזי

אך הוא משרת מטרה שונה מזו של מטבעות קריפטוגרפיים אחרים. הוא העקיר במהירות את הביטקוין כערך, וכעת הוא במובנים רבים דומה לו במערכת המטבע המבוזרת, המבוזרת, המונפקת במרכז ועמית לעמית.

ניתן לחלק מטבעות קריפטוגרפיים לשתי קטגוריות

אלו התומכות בבלוקצ'יין משלהן, ואלה הבונות על רשתות אחרות, המכונות גם אסימונים. מטבעות אלה נקראים מטבעות מדור קודם, אך אינם ביטקוין; הם יכולים להיות בלוקצ'יין שמקורם בביטקוין, או שיש להם שם אחר, כגון את'ריום, ליטקוין, ביטקוין מזומנים וכו '. המטבעות הקריפטוגרפיים בשתי הקטגוריות הללו נקראים "אלטקוינים" ויש להם הרבה מאותם מאפיינים כמו ביטקוין. כחלק מהתכונות שלו.

למרות שיצירת הביטקוין הפעילה את מרחב הקריפטו

מטבעות אחרים המיועדים לביטקוין אינם נחשבים כמטבעות קריפטוגרפיים, מכיוון שרובם אינם עומדים במאפיינים הנ"ל של מטבע אמיתי. חלק מהמאפיינים הללו טבועים בביטקוין, כמו היכולת לכרות, לסחור ולסחור בזהב, אך לא בכולם.

ניתן לתמוך ב- CBs

כדי להשיג את היתרונות המקסימליים של טכנולוגיית הבלוקצ'יין, בהשוואה בין ביטקוין לבין את'ריום. למעשה, הושוו מטבעות קריפטוגרפיים אחרים, ליטקוין, למשל, דומה הרבה יותר לביטקוין מאשר לאת'ריום, ו- NEO דומה הרבה יותר לאת'ריום מאשר לביטקוין. האם זה. אחרי הביטקוין אחריה את'רום, שרוצה להשתלט יום אחד, בעוד ששווי השוק של את'ריום הוא רק חלק קטן משווי הביטקוין בסביבות 1.5 מיליארד דולר.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן