מה הדבר הכי חשוב בהגברת סאונד לאירוע

מה הדבר הכי חשוב בהגברת סאונד לאירוע

כאשר הסאונד שלך או האות הקולי שלך מועברים לקהל שלך, הכל, כולל מיקרופונים, כבלים, שולחנות ערבוב, מגברים ורמקולים, הם אובייקטים. במידע שלהלן אנו מתמקדים בערבוב קונסולות ומגברים, כבלים ומערכות אלחוטיות, אך יש לנו גם אזור ייעודי לרמקולי PA ולמיקרופונים.

בהתבסס על טכנולוגיית הסאונד

המפתח לאקוסטיקה האקוסטית של הופעה חיה הוא ההתקנה. המטרה העיקרית היא להגביר את מקור הקול עבור הקהל שלך, ואנחנו נראה לך איך לעשות בדיוק את זה. אנו נדריך אותך ביסודות ההתקנה ונראה לך כמה דוגמאות אם אתה משתמש ברמקולים ניידים, מיקרופון יחיד, מערבל גדול או מגברים ורמקולים מרובים.

סאונד

הוא הרכיב המשמש להגברת צליל הקהל. מומחים בחינוך כריזה פעילים בתכנון רמקולים, תוכנה, מערכות כריזה מורכבות וציוד ייצור מתקדם. מעבדים וקונסולות דיגיטליות משמשים כמתווכים בין מהנדסי קול והדרכת כריזה. בין אם אתם משתמשים ברמקולים פעילים, ברמקולים פסיביים או במגברים, עליכם להשקיע במעבד רמקולים. לדעתי זה המכשיר החשוב ביותר וחוסך לך זמן, כסף וכאבי ראש. ניתן לשלב מעבד רמקולים עם מגוון מעבדים, החל ממכשיר מתלה ועד מעבדי איתות.

רמקולים פסיביים משתמשים בקרוסאובר פנימי כדי לתפקד אחרת מרמקולים פעילים. הם דורשים הגברה באמצעות כבלי רמקול ודורשים מתגים חיצוניים ועיבוד אותות אחר. מסיבה זו אני ממליץ על מעבד רמקולים מיוחד בכוונון עדין של מערכת סאונד.

במערכת קטנה הפלט הראשי נשלח לאקולייזר ומגבר כוח נוסף ומחוברים רמקול אחד או יותר (שניים או אחד משני צידי הבמה במקום קטן או מספר גדול יותר במקום גדול יותר)

למגבר הכוח. עבור מערכות גדולות יותר, האות מנותב לאקולייזר באמצעות מוצלב. רמקולים אחרים מתוכננים בשניים-שלושה שלבים, מה שיתרון בכך שהם מאפשרים שליטה רבה יותר ברכיבי הרמקולים ללא צורך ברכיבי מגבר נפרדים לכל רמקול.
על מנת לשמוע עוד פרטים מורחבים בנושא של הגברה לאירוע ומה הדבר הכי חשוב בהגברת סאונד לאירוע מומלץ לבדוק ב- avisrael.co.il

הצלבה מחלקת את האות למספר רצועות תדרים וכל רצועה נשלחת למגבר נפרד בתוך הארון עבור אותות בתדר נמוך

בינוני וגבוה. הבהירות מוגברת בכך שצלילים בתדרים נמוכים מוגברים על ידי מגבר יחיד על כל ספקטרום הצליל ותופסים חלק לא פרופורציונלי מהעוצמה של מערכת סאונד. ניתוב האנרגיה בתדר הנמוך דרך מגברים וסאב וופרים נפרדים משפר את תגובת הבס של המערכת.

הרמקול שולט בהפקת הצליל באמצעות הקול או המיקרופון שלו כדי להעצים את הצליל כל כך חזק שהוא יכול להישמע. ככל שהרמקול מפיק יותר חום, איכות הצליל פוחתת. האיכות הסולידית של מוצרים זולים ברורה ומפחיתה את החוויה.

למד יעדים רשימת שיטות לשימוש בעוצמת הקול כדי להעביר את הדיבור שלך Takeaways מפתח נקודות עוצמת הקול היא הנפח הנתפס של הדובר. נפח הוא האופן שבו הקהל תופס נפח, שמתאם עם כוח פיזי ומשרעת.

אתה יכול להשתמש בכבל דומה לחיבור מערבל למגבר רמקולים אך

כדי לחבר רמקולים פסיביים למגברים שלהם אתה זקוק לכבלי רמקולים נוספים. ניתן להפעיל רמקולים פסיביים באמצעות מגבר או מכשיר נפרד המותקן על מתלה מאחורי רמקול נפרד. מגברים מגדילים ושואבים אנרגיה מאספקת החשמל ושולטים ביציאה כדי להתאים את צורת אות הכניסה למשרעת גבוהה יותר.

בחלק ממערכות הקול הניידות יש קונסולת ערבוב מיני עם אפקטים מובנים ומגבר כוח המשולב ברמקולים

ניתן להתאים אפקטים אחרים לקולות, גיטרות, תופים וכלים אחרים. בחלק מהמערכות יש כמה סוגים של מיקרופונים ויש להם ממשקים ישירים לרכישת מכשירים מספקים מרובים.

בעת בחירת מגבר

יעילות אנרגיה וביצועים הם שיקולים חשובים. הרמקולים דורשים שלב עיבוד אותות כדי למקסם את הביצועים האפקטיביים של הארון. DSPs (מעבדי אותות דיגיטליים) ואינטגרציה מגברים אד הם הדרך היעילה ביותר לבצע שתי משימות אלה.

אם צריך להמיר אות דיגיטלי לאות אנלוגי באמצעות ממיר דיגיטלי לאנלוגי (ממיר D)

זה הכרחי כדי שהמגבר יוכל לזהות את האות כשהוא מופעל ולהזיז אותו דרך האוויר לרמקולים. יתרון עיקרי של קונסולות ערבוב דיגיטליות הוא שניתן להציב שידורי עזר על הבמה כדי לנטר את השפעות הרמקולים שמאחורי הבמה ולהעביר אותם ללקויי שמיעה בזמן שהמערכת מערבבת את הפיידר הראשי של המיקסר הדיגיטלי (סדרת הבקר) עם faders עזר ומאסטר של המיקסר האנלוגי. לקונסולות ערבוב מודרניות יש גם אפקטים מובנים המאפשרים הקלטה מיידית בשידור חי כאשר הם מחוברים למחשב.

ברוב ההתקנות המודרניות

כולל מכשירים ניידים, יש מגבר רמקולים פעיל מובנה, אך במקומות גדולים יותר אני מעדיף מגבר עצמאי חזק ורמקולים פסיביים. כפי שהשם מרמז, מגברי כוח מגבירים את הצליל שלך מבלי לעבור על רמקולים. הם יכולים להיות עצמאיים, מובנים בקונסולת ערבוב או מובנים ברמקולים.

מהנדס קול רוצה לדעת את התדרים של המערכת שלו ומה התדרים האלה. עם מערכת מיקרופון אלחוטית, הם צריכים לדעת באילו תדרים עוברים סדרת מיקרופונים וכמה ערוצים משתמשים בכל מיקרופון.

צגי הבמה מועדים למשוב בגלל קרבתם למיקרופונים של המבצעים. מערכות האוזניים חשובות גם לצוות הרשות, מכיוון שהם מתקשרים עם חברי הקבוצה על הביצועים.

הגברה הנוהג לקרב צליל לעוצמתו המקורית. המשימה הפשוטה ביותר של מערכת כריזה היא להגביר מיקרופון בודד לרמקול מופעל. מגבר מקבל אות מהמיקרופון ומגביר אותו בהתאם לרמת הרמקול ולבקרות פלט קול ברמקול.

זהו התהליך שבו הקלטות מולטי רצועות מאוזנות ומועברות לשני רצועות להפעלה והשמעה סטריאו. שולחן מורכב ממספר ערוצי קלט ולכל מקור צליל יש ערוץ שליטה משלו דרך אשר אות הצליל מנותב לשני יציאות או יותר.

מגבר שסתום מובנה ורמקול המשמש לנגן מוסיקה ואפקטים קוליים ב 78 סל"ד. בסוף שנות הארבעים נהג להשמיע אפקטים קוליים ge.

 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן