מהי אלקטרוקרדיוגרמה?

מהי אלקטרוקרדיוגרמה?

אלקטרוקרדיוגרמה (א.ק.ג) היא בדיקה פשוטה המאפשרת לבדוק את קצב הלב (פעילות חשמלית). אם חשבת אי פעם על בריאות הלב, ייתכן שנתקלת בצג א.ק.ג או באק"ג ותהית כיצד פועלים הבדיקות והניטור שלו. EC G הוא פשוט סדרה של שתיים או יותר אלקטרודות, אשר מודפסות בדרך כלל על נייר לצורך ניתוח קל.

באק"ג חוץ

מידע על ליבך נשמר באופן אלקטרוני במכשיר EC-G, כך שהרופא שלך יוכל לגשת למידע זה לאחר סיום הבדיקה. ב- ECG לאמבולנסים, המידע מהלב נשמר באופן אלקטרוני במכשיר EC כך שרופאים יוכלו לגשת לנתונים אלה לאחר השלמתם. לאחר סיום הבדיקות הנתונים נשמרים בצורה של אלקטרוקרדיוגרמה או מד דופק.

רופאים יחפשו קוצים ודפוסי צלילה בא.ק.ג כדי לבדוק את הפעילות החשמלית באזורים שונים בלב, אשר יראו כיצד ליבך עובד. אם הרופא שלך מוצא אי סדרים ב- EC G שלך המעידים על בעיית לב, ניתן להזמין בדיקות נוספות.

א.ק.ג יעזור לרופא שלך לראות איך ואיפה הלב שלך פועם בקצב

אבל זה יתעד אי סדרים רק אם הם מתרחשים במהלך הבדיקה. א.ק.ג לבדו יראה כיצד הלב פועם בקצב, אך אולי לא יספיק לאבחון מחלות לב. אם הדופק שלך נמוך מכדי לספור במדויק או גבוה מכדי להרגיש, EC G יכול להועיל.

אם מתפתחים תסמינים חדשים

אתה יכול לבצע א.ק.ג חדש ולהשוות אותו לתסמין הנוכחי. א.ק.ג הוא לעיתים קרובות בדיקת הלב הראשונה שיש לך, אך הגיוני לעשות זאת מדי שנה. זוהי תמונת מצב בלבד וייתכן שתזדקק לבדיקות אחרות, לכן כדאי שיהיה לך קילוגרם אלקטרוני מדי שנה, במיוחד אם הדופק שלך עולה או יורד.

אם אתה מעוניין כיצד נראה עתיד ניטור ה- ECG ו- ECG

תוכל לראות כיצד ניטור ה- EC-G הנייד של QardioCore משנה את הדרך בה אנו עוקבים אחר בריאות הלב שלנו. הוא תוכנן כמוניטור האק"ג הראשון בעולם שאינו דורש חוטים או פלסטרים, ניתן להשתמש בו בבית והוא ידידותי לעור. אפל יכולה להשתמש ב- ECG בכל מקום, מה שמקנה לך תובנה טובה יותר לבריאות הלב שלך ובמקרים מסוימים מתריע בפני בעיות לב שאפילו לא ידעת שקיימות. מכשיר זה יכול לבצע אלקטרוקרדיוגרמה (EG) או EKG יחד עם אחרים, כך שניתן לשלב תוכנה במכשיר ה- ECK בכדי לתת לכם תצוגה בזמן אמת של לחץ הדם, דופק ודופק.

אלקטרוקרדיוגרמות

הנקראות גם א.ק.ג. או א.ק.ג., הן בדיקות מהירות וללא כאב המודדות את הפעילות החשמלית של הלב ורושמות הפרעות בקצב הלב. אקו-לב (אקו-לב) הם בדיקת לב נפוצה וחשובה מאוד באבחון צורות שונות של מחלות לב והיא אחת מבדיקות הלב הנפוצות ביותר בארצות הברית. אלקטרוקרדיוגרמה או "א.ק.ג" או "אקו לב" או הד היא בדיקה המסייעת בזיהוי בעיות בקצב שרירי הלב ובמסתמים. זוהי הבדיקה הנפוצה לאבחון התקפי לב, אך היא משמשת גם למצבי לב רבים אחרים, כגון התקף לב, שבץ מוחי ואי ספיקת לב.

זה נקרא אק"ג במנוחה מכיוון שפעילות הלב נרשמת בשלב המנוחה ולא בזמן המאמץ. א.ק.ג מנוחה נקראים גם "א.ק.ג מנוחה" מכיוון שפעילות הלב נרשמת כאילו אתם נחים ולא מתאמנים.

פעימות הלב מלוות בדופק חשמלי, אשר כאשר הוא נרשם על ידי א.ק.ג., יכול הרופאים להשתמש בו לגילוי בעיות ומצבי לב אפשריים. על ידי מדידת דופק והפרעות בקצב, e-Kg יכול לקבוע אם הלב שלך פועם כרגיל או לא.

אלקטרוקרדיוגרמה מכונה בדרך כלל א.ק.ג

או א.ק.ג ומשתמשת במכונה כדי למדוד ולרשום את הפעילות החשמלית של הלב על נייר או על מסך מחשב. זה ידוע גם בשם אקו לב והוא משמש בדרך כלל בתחום הרפואי. האות החשמלי הראשון באק"ג רגיל מכונה "גל p" והשני "מסלול t" (הידוע כמראה מטושטש). א.ק.ג מזהים את הקצב החשמלי של ליבך ויוצרים פונקציית מעקב כביכול שנראית כמו קווים ישרים.

רופאים בוחנים אותם כדי לזהות מקצבים לא סדירים לא מזיקים, הנקראים גם הפרעות קצב, ולא כל הפרעות הקצב מסוכנות. א.ק.ג יכול לדעת אם הלב שלך אינו מקצב ועד כמה הנושא מסוכן, אך לא בהכרח אם מדובר בהתקף לב או לא.

זה רעיון טוב לעשות אק"ג אם מישהו יכול להרגיש שדופק הלב שלו לא תקין

אבל זה לא תואם לפעילות השאיבה המכנית של הלב. אם לאדם יש כאבים בחזה או דפיקות לב, עליו לבצע בדיקות אלקטרוקרדיוגרמה (א.ק.ג) כדי לקבוע אם ליבו פועם כרגיל. הפעילות החשמלית ללא דופק יוצרת דופק שאמור לשאוב דם ולגרום לעליית דופק. דופק מורגש והוא סימן שהיה צריך לבצע החייאה.

הזמנת רופא עד הבית לבדיקת אק"ג

הזמנת רופא עד הבית מאפשר טיפול מהיר ויעיל ללא המתנה בתור. הרופא מגיע עם מכשיר אק"ג לבדיקה מידית בבית הלקוח והתוצאות מתקבלות תוך מספר דקות . 

 

 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן