כיצד מכניסים שתלים דנטליים

כיצד מכניסים שתלים דנטליים

אם הלסת שלך לא עבה מספיק או רכה מדי, ייתכן שיהיה עליך לחבר את העצם לפני שתוכל לעבור טיפולי שיניים או שיניים. לעיתים, ייתכן שיידרש איחוי עצם מינורי בלבד, דבר המתאפשר במהלך הליך ההשתלה של שתל רפואי. ייתכן שתצטרך לעבור מספר הליכים דנטליים כדי שהעצם סביב השתל תתרפא כראוי. אם יש לך שתל, ייתכן שיהיה עליך לאפשר לעצם להחלים מהר יותר לפני שתוכל לבצע שתל.

Osseointegration לאחר השתלת שיניים, לוקח 2 עד 6 חודשים לצמיחת עצם מספקת סביב הבורג. במהלך החודשיים עד שישה החודשים הבאים, השתל והעצם עשויים להתמזג כדי ליצור עוגן לשן המלאכותית. בשלב זה, ניתן ללבוש החלפת שן זמנית במקום ההשתלה.

לעתים קרובות נדרש שלב שני בהליך

כדי לפתוח את השתל ולהציב את כבל ההארכה. לאחר מספר שבועות תחזור למקם על השתל את החיזוק הקבוע (המחבר) והשן. בשבוע הראשון לאחר הנחת השתל, תקבל אנטיביוטיקה, ותסתמך בעיקר על משככי כאבים ללא מרשם כמו איבופרופן לכל כאב שיש לך. לאחר הנחת השתלים, אתה עלול לחוות חבורות, נפיחות, דימום קל וכאב.

בתחילה לאחר הניתוח

אנשים מסוימים עשויים לחוות נפיחות, חבורות או כאב. זה עשוי להיות תלוי בכמות העבודה שרופא השיניים היה צריך לעשות כדי למקם את השתל, במיוחד אם היה צורך להסיר את השן. ניתוח ההשתלה יכול להימשך בין שעה לשעתיים ורוב רופאי השתלים יציבו כתר זמני בסיומו. השתלות עצם צריכות בדרך כלל להחלים 4 חודשים לפני שניתן להכניס שתלים.

עם זאת

אם יש אובדן עצם חמור או זיהום נרחב, ייתכן שלא ניתן יהיה למקם את השתל באותו ביקור של ההסרה. אם העצם בריאה, ניתן למקם את השתל באותו יום עם ההסרה. ייתכן שרופא שיניים יצטרך להשתיל חתיכת עצם קטנה – לרוב ממקום אחר בעצם הלסת העליונה או התחתונה – על מנת שהשתל הדנטלי יעגן היטב. השתלת הלסת התחתונה פתיחת דו-שיח מוקפץ סגור שתל הלסת התחתונה השתלת הלסת התחתונה ייתכן ויצטרך מנתח שיניים להשתיל חתיכה קטנה של עצם, בדרך כלל ממיקום אחר בעצם הלסת או עצם הלסת התחתונה, כדי לתת לשתל הדנטלי בסיס מוצק.

במהלך ניתוח השתלת שיניים

מנתח השיניים מבצע חתך כדי לפתוח את החניכיים ולחשוף את העצם. כדי להתחיל את הליך ההשתלה, רופא השיניים שלך מבצע חתך כדי לפתוח את החניכיים ולחשוף את העצם. רופא השיניים שלך יבצע צילום רנטגן של העצם כדי לוודא שהשתל נמצא במיקום הנכון לפני התפירה. כדי להחדיר שתל לחניכיים, רופא השיניים חותך את החניכיים כדי לחשוף את עצם הלסת, ולאחר מכן קודח חור בעצם כך שניתן יהיה להחדיר את השתל.

רופא השיניים שלך יניח את שתל הטיטניום בעצם הלסת

ממש מתחת לחניכיים. הם יעשו חתך בחניכיים וישימו שם שתלים כדי לחשוף את העצמות שמתחתיו. הם ישתמשו במקדחים מיוחדים שקטים כדי לקדוח חורים וליצור מקום לשתלים בעצמות. חורים אלו יקדחו עמוק לתוך העצם במקום בו מוצב עמוד השתל.

לחלופין

למטרות אסתטיות, ניתן להניח תותבת זמנית נשלפת על החור עד לחיבור השיניים הקבועות לשתל. אם יש לך שתל subperiosteal, הלסת התחתונה לא תינוק ועמוד השתל יוצב מעל או מעל העצם. שתל הטיטניום מחובר לעצם הלסת, וההחדרה לא תחליק, תסתבך או תפגע בעצם. טיטניום משמש בדרך כלל להליך זה מכיוון שהוא מחבר את השתל לעצם הלסת, מחזיק אותו במקומו בחוזקה ואינו מתכלה כמו גשרים מסוימים.

מאחר והשתלות שיניים דורשות מספר פרוצדורות כירורגיות

רופא השיניים או מנתח השיניים שלך יבצעו הערכה מלאה ויסודית, כולל צילומי רנטגן ודגמי שיניים, כדי להבטיח שהשתלים הדנטליים מתאימים לשיניים הטבעיות שלך בצורה מושלמת. לאחר מכן רופא השיניים שלך יבדוק את מצב הלסת שלך על סמך מספר השיניים שאתה מתכוון להחליף בשתלים. רופא השיניים או כירורג הלסת שלך יבצע תחילה בדיקה מקיפה כדי לקבוע את המיטב כדי לקבוע את מצב הלסת שלך ואת הליך השתלת השיניים הטוב ביותר.
למידע נוסף אודות כיצד מכניסים שתלים דנטליים והשתלת שיניים מחירון באפשרותך לבדוק כאן: dental-clinics.co.il

גם אם רופא השיניים שלך מכיר את הפה שלך

שלב זה הכרחי כדי להבטיח שהחניכיים ועצם הלסת שלך בריאים מספיק כדי לתמוך בשתל, וכדי לפתח תוכנית טיפול המתאימה לך ביותר. לפני ההליך, תפנה לרופא השיניים שלך לייעוץ ראשוני. אם אתה במצב בריאותי תקין ורופא השיניים יקבע שאתה מתאים לשתל, הוא ירשום הליך שיבוצע ברופא השיניים בהרדמה מקומית או בבית חולים בהרדמה מלאה, בהתאם לבריאות השיניים הספציפית מַצָב. . צרכי המטופל ומספר הניתוחים הנדרשים.

איך רופא שיניים מבצע הליך שיניים תלוי בהשתלה הנדרשת

בנוכחות תגובות אלרגיות ובמצב עצם הלסת. רופא השיניים שלך יכול להמליץ על שתלים לתיקון גשרים ותותבות שיניים קבועים או נשלפים. היות והשתלים קבועים, אין צורך להשתמש בדבקים כמו אלו המחזיקים את התותבות במקום. כאשר החניכיים שלך החלימו, רופא השיניים שלך יתרשם מהשיניים שלך וייצור שן חלופית מותאמת אישית, הנקראת גם כתר.

רופא השיניים שלך עשוי לרשום אנטיביוטיקה כמה ימים לפני הניתוח

כדי למנוע כשל מוקדם של ההשתלה. בנוסף להיגיינת הפה הנכונה, אם תרצו שהשתלים שלכם יחזיקו מעמד לאורך זמן, תרצו גם לארגן ביקורים קבועים אצל רופאי השיניים לצורך ניקוי ובדיקות מקצועיות. אם אתה במצב בריאותי תקין ועובר ניתוח השתלת שיניים, הקפד לעקוב אחר הוראות רופא השיניים שלך להיגיינת הפה, כולל צחצוח שיניים פעמיים ביום ושימוש בחוט דנטלי מדי יום, לאחר הליך לשמירה על השיניים החדשות שלך נקיות ובריאות.

ניתוח שתלים יכול להוות חלופה טובה לתותבות או גשרים שאינם מתאימים זה לזה

ויכול להציע אפשרות כאשר היעדר שורשי שיניים טבעיים אינו מאפשר ייצור של שיניים תותבות או החלפות שיניים גשר. ניתוח שתלים הוא הליך בו מחליפים את שורשי השיניים בפינים מתכתיים הדומים לברגים, ומחליפים שיניים פגומות או חסרות בשיניים מלאכותיות שנראות ומתפקדות בדיוק כמו אלה האמיתיות.

תוכניות השתלות שיניים עשויות לכלול מגוון אנשי מקצוע

כולל רופאים (מנתחי פה ולסת) המתמחים במחלות פה, לסת ופנים, ורופאי שיניים המתמחים בטיפול במבנים התומכים בשיניים, כגון חניכיים . ועצמות (רופאי חניכיים), רופאי שיניים שמתכננים ומתקינים שיניים מלאכותיות (מומחים לתותבות), או לפעמים מומחי אוזן, אף וגרון (אף אוזן גרון). אם אתה מעשן באופן קבוע או סובל ממחלות כרוניות בלתי נשלטות כגון מחלת לב או סוכרת, או אם קיבלת טיפול בקרינה באזור הצוואר/ראש, רופא השיניים יצטרך לבדוק אותך כדי לקבוע אם השתלת שיניים מתאימה לך. …

למידע מורחב בתחום של השתלת שיניים לסת עליונה מחיר ניתן לגשת לאתר dental-clinics.co.il

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן