חלוקת פנסיה בגירושין

חלוקת פנסיה בגירושין

אנשים רבים העוברים גירושין מתקרבים לגיל הפרישה, ורבים מהם מאבדים את חסכונות הפנסיה שלהם. עבור זוגות רבים חשבונות פרישה ותוכניות הם חלק חשוב מביטחונם הכלכלי לטווח הארוך. חשבונות פנסיה הם לרוב אחד הנכסים הגדולים ביותר בהליכי גירושין, אך עליהם להיות מפוצלים על פי מצב משפחתי. כדי לתקן זאת, עלינו להתייחס לחשבון הפנסיוני כאל נכס זוגי או משותף של גירושין.

המשך לקרוא

כדי לברר אם תצטרך לשלם לקופת הפנסיה של בן / בת הזוג או בן הזוג במקרה של גירושין. אם אתה כבר עובד עם עורך דין בחלק זה של הגירושין, ודא שעורך הדין שלך יודע אם נכסי הפנסיה שלך הם חלק מפעולות הגירושין או הגירושין ואם כן, מה ה- QDRO דורש.

ערך הפנסיה שלך מבוסס על נוסחה שקובעת כמה תיכנס בעת גירושין. לכן, הטבות הפנסיה שנצברו במהלך הנישואין במודל זה הינן רכוש זוגי והן נתונות לחלוקה במקרה של גירושין.

אתה צריך גם לוודא שאתה מקבל

נניח, 50 אחוז מנכסי 401 (k) שלך, לא סכום קבוע. אם בן / בת הזוג שלך מחליט לחלוק את שווי המזומן של הפנסיה שלך, אתה יכול לבחור לקזז את חלקו בפנסיה. אחד מבני הזוג שמושך פנסיה עשוי להציע לשני סכום חד פעמי, אך אם שני הצדדים צריכים לחלק חלק או חלק מחשבון הפנסיה, עליהם להסכים לחלוק תחילה את תשלומי הפנסיה בפועל.

כיצד בית המשפט מתייחס לפנסיה שלך במקרה של גירושין תלוי במספר גורמים

כולל מידת הקרבה של המקבל ובן הזוג לפנסיה. לאחר שביססת את זכותך לפנסיה לאחר גירושין, עורך הדין שלך ועורך הדין של בן / בת הזוג שלך ישא ומתן, כמו בכל גירושין אחרים, על אחוז הפנסיה שתקבל. לא משנה איך בית משפט יחליט לפצל את הפנסיות שלך לאחר גירושין, חשוב לזכור כי אינך יכול לגבות פנסיות כרכוש, גם אם אין פירוש הדבר כי יש להדיר אותן מתהליך חלוקת הרכוש.

אם מסמך הגירושין אינו כולל הטבות פנסיוניות או שבן הזוג לשעבר משתמש בהן להשגת QDRO, הם יכולים להתנהג כאילו אין להם זכויות. תרחיש הרסני יהיה אם העובד וגם בן הזוג ימותו לפני סיום הגירושין.

זו אכן הדרך הנפוצה ביותר להתמודד עם פיצול פנסיה בגירושין, ואחת הסיבות העיקריות למספר הגירושין הגבוה בבריטניה.

ככלל

כל מה שאחד הצדדים משלם לכל סוג של תוכנית פרישה בין מועד הנישואין למועד הגירושין הוא רכוש זוגי. ככלל, כל פנסיה המתקבלת בנישואין נחשבת לרכוש זוגי משותף ולכן נחשבת לרכוש משותף, כלומר היא נרכשה על ידי בן זוג והיא נתונה לחלוקה במקרה של גירושין. עם זאת, אם יש לחלק את הנכסים הזוגיים של משתתפי התכנון בצורה הוגנת, אין זה משנה אם הפנסיה מחולקת או לא. השם הנושא פנסיה זו מתייחס למספר השנים שאחד מבני הזוג הרוויח אותה, ולא הסכום.

אם חלוקת תגמולי הפנסיה נדחתה

רשאים הצדדים להחיל על קביעת בית משפט לפיה חלק מהפנסיה של אחד מבני הזוג מוענקת לבן הזוג השני במסגרת חלוקה הוגנת של נכסי המשפחה. אם הגזירה קובעת שהפנסיה מחולקת, גזירת הגירושין עצמה עולה לרמה של QDRO. אתה יכול להצטרף לתוכנית פנסיה אם אתה בטוח ששופטך יקבל החלטה שקרנות הפנסיה יחולקו. עם זאת, במקרה של גירושין, אין כל התחייבות שהוא או היא עשו צו כיצד חלוקת הפנסיות תחולק.

בדרך כלל בתי משפט יכולים לחלק חשבונות פנסיה רק בין בני זוג שהגיעו לגיל פרישה בעת הגירושין

כלומר בין בני זוג שהרוויחו לפחות 50% מהכנסות הפנסיה שלהם במהלך הנישואין. ב- Donohue v. Donohue הוחלט כי קצבת הבעל חולקת עם קרן הפנסיה של אשתו הגרושה. בית המשפט יכול גם לפצל את חשבון הפנסיה אם שני בני הזוג הגיעו לגיל פרישה במקרה של גירושין. אין ייעוץ לגבי הפרשות לפנסיה לאחר גירושין מכיוון שבן הזוג המחזיק בחשבון הפנסיה לאחר הגירושין חייב לנקוט באמצעים לעדכון המידע שנמסר על ידי המקבל המיועד.
כדי לבדוק מידע אודות חלוקת פנסיה בגירושין באפשרותך לבדוק כאן: adv-office.co.il

אם אתה חולק את הפנסיה שלך לאחר גירושין

הידיעה לאיזה רחוק אתה הולך ולשכוח את החיסכון הנוכחי שלך בפנסיה יכולה לעזור לך לתכנן מראש. אם אתה חולק פנסיה לפני גירושין או אפילו אחרי גירושין ובהמשך חייהם לאחר פרישה, אתה יודע איך אפילו החיסכון ששכחת ממנו בפנסיה יכול לעזור לך לתכנן את העתיד.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן