הירוקה

הירוקה

העסקה הירוקה החדשה (GND) היא מכלול הצעות מדיניות מקיפות שקיבלו תשומת לב רחבה בעקבות הכרזתו של הנשיא ברק אובמה על 1.5 טריליון דולר בהשקעות בפרויקטים של אנרגיה מתחדשת ויעילות אנרגטית. מה שמכונה "גרין ניו דיל", ה- G ND, היא תוכנית אסטרטגית שאפתנית שקובעת יעדים שאפתניים לאנרגיה, עסקים ופוליטיקה.

המטרות העיקריות של התוכנית הן להביא לאפס את פליטת גזי החממה בארה"ב ולגרום לארצות הברית לענות על 100% מכלל צרכי החשמל במדינה

העסקה הירוקה החדשה קוראת גם להבטחת מקומות עבודה לכל האמריקנים, ומבקשת, למשל, השקעה של 1.5 טריליון דולר בפרויקטים של אנרגיה מתחדשת ויעילות אנרגטית.

קרש הקפיצה המוצע 2030, הפחתה של 55% בפליטות מרמות 1990, יצטרך להיות מושג מדי שנה עד שנת 2030, ויצריך השקעה של 1.5 טריליון דולר בפרויקטים של אנרגיה מתחדשת ויעילות אנרגטית.

דו"ח CBPP מציע כי "משרות מובטחות" ישולמו בשיעור של 1,000 דולר למשרה בשנה במשך עשר השנים הראשונות של התוכנית

ו -2,500 דולר לכל שנה לאחר מכן. בהנחה שהרמה הגבוהה יותר של אמרלד היא פרוקסי מתאים לתמ"ג מתחת לרומיקה, עלות השדרוג מראש תהיה בין $ 13,257 ל- $ 34,422 ליחידה. עלויות אלה חלות על כל יחידות הדיור, למרות שההחלטה דורשת מודרניזציה של הבניינים הקיימים. זה נכון לגבי קליפורניה – תקנים סביבתיים ברמות שנחשבות "סבירות" על ידי הסוכנות להגנת הסביבה האמריקאית (EPA).

באותו חודש הוצגה בקונגרס החלטה בלתי-מחייבת בת 14 עמודים הקוראת לממשלה הפדרלית ליצור עסקה ירוקה

תנועה עממית בשם תנועת הזריחה, שאירגנה מחאה שנדונה רבות בוושינגטון הבירה בפברואר 2019, סייעה גם ב"הדיל החדש הירוק ", על פי ה- CIO. ההחלטה קובעת כי על ארה"ב לקחת תפקיד מוביל בהפחתת הפליטות מכיוון שהיא מתקדמת מבחינה טכנולוגית והייתה היסטורית אחת הפולטות הגדולות ביותר של גזי חממה בעולם, כפי שמודגם בתרשים הבנק העולמי להלן. הוא מכיר בסבירות הגדולה יותר לקבוצות מדוכאות היסטורית להיפגע משינויי האקלים וקורא למעורבות והתייעצות.

הפרופסור האמריקאי לכלכלה שכתב את הדו"ח שהיווה את הבסיס ל"ניו גרין דיל "של האו"ם אומר כי במקום מימון גירעון

הממשלה צריכה להשתמש בהכנסות מסובסידיות מפורקות וממי סביבה. מחקר HUD משנת 2012 [14] בחן את העלויות הקשורות לארה"ב לעמידה ביעד שלה להפחתה של 20% בפליטת גזי החממה.

מעבר הרחק מדלקים מאובנים

הוא טוען בטור של הניו יורק טיימס, יאלץ את הממשלה להעלות את מחיר הדלקים המאובנים, להטיל סטנדרטים גבוהים יותר של אנרגיה ולהשקיע מסיבית בהרחבת טכנולוגיות ירוקות. אף שהדיל הירוק ניו דיל אינו קורא במפורש לחיסול דלקים מאובנים, הוא יפגע קשה בתעשייה. כדי להבין מדוע, אנו מעוניינים ללמוד עוד על התוכנית האמריקאית שהעניקה את "Green Deal" את שמה. זה יקר ליישום, אבל זה יקר יותר בטווח הארוך לא לעשות זאת.

אם אינך מודע לכך ששני הדברים הללו נשמעים זהים אך אינם לגמרי זהים

הרי זה האיחוד האירופי. InvestEU הוא מונח גג לכל תוכניות המימון של האיחוד האירופי, כאשר Green Deal Cash הוא רק אחד מני רבים. קרנות אלה נועדו לתמוך בפיזור והמרה כלכלית באזורים הנוגעים בדבר.

כדי להשיג פליטת אפס נטו עד 2050, יש צורך בשינויים מאסיביים כמעט בכל תחומי חיינו, ולמרות שהאחראי אינו יודע בדיוק כיצד להשיג מטרה זו, ברור שיש צורך בשינויים מאסיביים כמעט בכל תחומי החיים כדי להשיג זאת. טימרמנס צריך לבצע רפורמה במדיניות והתשתיות הקיימות באירופה כדי להבטיח שהן משרתות את יעד הפליטה. לדוגמא, העברת הרשת לאנרגיה נקייה של 100% נראית כעת הרבה פחות מועילה מבחינה סביבתית ממה שהיא תהיה בתמהיל אנרגיה עכשווי עם שיפוץ יקר של מבנים בארצות הברית.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן