החכרת קרקע חקלאית

החכרת קרקע חקלאית

בין אם אתם מחפשים לחוות אדמה אחרת, להגדיל את מספר הדונמים או להרחיב את החווה שלכם, למצוא את הקרקע המתאימה לבעל הבית שלכם ויעדיכם יכולים להיות מאתגרים. אתה עלול להיות מופתע, אך מי שמשכיר שטחי מרעה לבקר כמעט תמיד מסתמך על חכירה על קרקע חקלאית, ולא על חכירה של קרקע חקלאית.

בעלי העסקים החקלאיים שאינם מסוגלים לייצר יותר רווחים בטווח הארוך ממה שיקבלו מחכירת אדמותיהם

חייבים לקחת בחשבון את סיכון הייצור שלהם על מנת להשיג תשואה ולנהל את אדמתם המושכרת. חוות שאינן מסוגלות לייצר רווח עקבי יותר ממה שהן יפיקו מחכירת קרקעות למטרות חקלאיות כמו חוות בקר או משק חלב חייבות לקחת בחשבון גם את השפעת השכירות שלהן על בריאותן הפיננסית ארוכת הטווח.

הקפידו לפתח טופס חכירה או חכירה לקרקע חקלאית

אשר יפרטו את הקרקעות שישמשו אתכם, את מועדי היישום הספציפיים של החכירה ואת החכירה והמחירים לקרקע חקלאית שיש לה גישה לאותה קרקע. ראה איזה מידע אתה יכול לחלוק עם הדיירים ובעלי הקרקעות לגבי חכירות לקרקע חקלאית. באפשרותך להשתמש בתשואה המשוערת על הסדר החכירה במשק כדי לאמוד את התשואה הן לבעלי הקרקעות והן לדיירים בשכירות שונות, כולל חכירות עבור משק חי וחלב וסוגים אחרים של חוות.

שוב

חכירת אדמות חקלאיות למישהו אחר מאפשרת לך לשמור על האדמה, לעזור בתשלום עבורה כפי שהיא משלמת את עצמה ואולי אפילו להרוויח הכנסה נוספת. הגמישות הנוספת בשכר הדירה יכולה לסייע לעידוד המשכירים לחתום על חוזי שכירות ארוכי טווח על ידי הקפדה על כך שהם לא נקלעים לחוזה שכירות שאינו משקף את ערך השכירות של הנכס, בעוד שערכי הקרקע, התשואות ומחירי היבול עולים. הראינו שלמודל הליסינג הזה יתרונות רבים הן לדיירים והן לבעלי קרקעות חקלאיות ולבעלים המנהלים זאת, אולם יתכן ויש לו סיכונים ומגבלות משלו.

במידה והקרקע תחליף ידיים

חכירה בכתב יכולה לספק הגנה לחקלאי במקרה של שינוי בעלות. שלא כמו חוזה שכירות מסורתי, שבו הדייר צפוי לערוך שינויים מועטים או לא בנכס שכור, חוזי שכירות בכתב מבטיחים כי הנכס יישאר כפי שהיה בתחילת השכירות, כאשר בעלי הקרקע יחזירו אותו לאחר תום ההשכרה. חוזה שכירות. חוזי שכירות רבים מניחים גם ששוכר מבצע שינויים מינימליים בנכס. בליסינג קרקע, צפויים הדיירים שלא לבצע השקעות גדולות בפיתוח הקרקע המושכרת או לבצע השקעות גדולות בכדי לשנות או לפתחן, השקעה שעשויה לעלות יותר משווי הקרקע הלא מפותחת.

הבעיה בהשכרת שטחים חקלאיים לחברות היא ששימוש בקרקע מוגבל לעיבוד גידולים חקלאיים, אם כי החכרתם לחברות יכולה להוביל לזרימת השקעות מוגברת בענף החקלאות. הנה דוגמה איך זה יכול להיות הנקודה המתוקה שחיפשנו.

זכות חכירה

היא סוג של חכירה בה בעל החכירה הוא הבעלים או החכירה של הקרקע לפרק זמן מסוים, בדרך כלל למשך כמה שנים. במקרה של חכירה במזומן או חכירה במזומן קבוע, משלם דייר למשכיר "סכום מזומן לדונם" או סכום חד פעמי בגין הזכות להשתמש בקרקע ובמשאבים חקלאיים אחרים.

עבור חקלאים רבים

חכירה או חכירה היא אולי הדרך הטובה ביותר לשלוט בעוד קרקעות ומשאבים לתקופה ארוכה יותר ולשלוט יותר במשאבי הקרקע. השכרת מניות יכולה גם לתת לבעל קרקע נתח של קציר שהחקלאי יכול לקנות ולמכור בשוק הפתוח במחיר קבוע. בחלק מהמקרים חקלאים וחוואים חוכרים חלק מאדמותיהם בתמורה לזכות לחלוק ברווחים של חקלאים אחרים. כשמצליחים לחקלאים, לבעלי הקרקעות לעשות יותר טוב, וכשלא מצליחים, הם גרועים יותר.

לדוגמא

נניח ששוכר ובעל קרקע הסכימו לתת את המשק שלהם לדייר אחר למשך חמש שנים, בתנאי שניתן יהיה לחדש את חוזה השכירות בשנה השלישית. לדוגמא, נניח שגם לדיירים וגם לבעלי הקרקע יש אפשרות לשכור את החווה לחמש שנים נוספות בעלות של 1,000 דולר לשנה, או 5 דולר לחודש בשנה הראשונה.

בשכירות אופיינית

הדייר מחויב לשלם מחיר קבוע לדונם או תעריף קבוע עבור המקרקעין המושכרים. בעת חכירת החווה כולה הבעלים והדיירים יכולים להסכים על סכום כסף מסוים, כמו 1,000 דולר לשנה או 5 דולר לחודש, אך הם לא קובעים זאת. בהסכם חכירה הסכימו גם בעלי המקרקעין והשוכרים לחלוק בהכנסות מהקרקע.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן