בטיחות בעבודה עם חשמל

בטיחות בעבודה עם חשמל

אם עבדת עם חשמל בקריירה שלך או שאתה עובד כרגע עם ציוד חשמלי או רוצה לעבוד איתו, כיצד ניתן להפחית משמעותית את הסיכונים הנלווים לכך זו סכנה שחייבים להיות מודעים לה. הקפדה על טיפים בסיסיים אלה בנושא בטיחות מסייעת לכם להימנע מפציעות חמורות ואף מסכנות חיים בזמן העבודה בגזרת החשמל. אמצעי הבטיחות החשמליים החשובים ביותר שעל כולם לנקוט בעבודה על ציוד חשמלי כגון קווי חשמל, מתגים ומכשירים אחרים המכילים חשמל. הימנע מנפילות שנגרמו על ידי חשמל והיזהר במיוחד עם הכלים החשמליים והחוטים שלך כשאתה נמצא במצב מסוכן.

השתמש בכפפות ובמשקפי גומי מבודדים בזמן עבודה על ענפים

מעגלים ומעגלים חשמליים אחרים. השתמש בבידוד מתאים ובכפפות או משקפי גומי מבודדים בעת עבודה בענפים או במעגלים או במעגלים חשמליים אחרים. השתמש בכפפות גומי מבודדות מתאימות או כפפות עם משקפי בטיחות בעבודה עם ענפים ומעגלים או מערכות חשמל אחרות.

נסה תמיד להשתמש במכשירים מבודדים, כפפות גומי ומשקפי מגן בעת עבודה במעגלים חשמליים או בענפים או במעגלים אחרים. נסה תמיד להשתמש במבודדים כגון כפפות מבודדות או משקפי מגן תוך כדי עבודה במעגל.

על מנת להימנע מפציעות או מקרי מוות

על כל מי שנמצא במפעל שעובד עם ציוד חשמלי מסוכן לעבור הכשרה מספקת בנושא בטיחות חשמל. כדי להגן על עצמך ועל אחרים העובדים עם ציוד חשמלי, על מנהל האבטחה שלך לאשר כי נעשה שימוש בבידוד הנכון עבור סביבת המתח המדוברת וכי הוא מקודד בצבע נכון. וודאו שכולם מסתכלים במקום בו הם עובדים ומחפשים שלטים המזהירים את הסכנות שבחשמל וסכנות אחרות. כך שכולם יסתכלו על מקום העבודה ויתנו לב לשלטים המזהירים מפני סכנת החשמל ו / או סכנות אחרות.

אם אתה רק מתחיל את חניכותך כחשמלאי

חניך או שיש לך ניסיון של שנים בחגורתך, עליך ללבוש ציוד בטיחות מתאים כשאתה עובד עם חשמל. ל- OSHA יש רשימה של אמצעי מיגון אישיים נאותים המהווים אמצעי בטיחות מספקים למי שאינו בטוח אם אמצעי זה עולה בקנה אחד עם התעשייה בעבודה בתחום החשמל.

בעבודה עם חשמל זה כולל עמידה בתקנות LOTO

הפעלת ציוד חשמלי לבדיקה ותיקון ושימוש בציוד מגן (PPE). עם זאת, אמצעי זהירות הבטיחות החשמליים הבסיסיים ביותר כוללים הבנה ברורה של אופן הפעולה של חשמל, יכולת לזהות ולסלק סכנות פוטנציאליות כגון מתח גבוה, מתח גבוה וטמפרטורות גבוהות, וחבישת P PE מתאים.

שיטות עבודה כאלה נועדו להגן על העובדים מפני עבודה עם מוליכים חשמליים ורכיבי מעגל

כאשר אדם בא במגע עם מוליך חשמלי חי, אסור לגעת במכשיר או בקו המקור של האדם, ואף ציוד, כבל או אדם רשאי לגעת באדם או בכל מכשיר / כבל / אדם שבא במגע עם החשמל החי. מנצח.

אם הידיים שלך רטובות או לחות, אתה לא צריך לתקן כבלים או ציוד חשמלי, מכיוון שהדבר יכול להגביר את מוליכות הזרם החשמלי. אל תיגע בציוד חשמלי או במעגלים, אם כי זה מגביר את המוליכות (או את "הזרם החשמלי").

יש לבודד כבלי חשמל חמים על מנת למנוע סיכון של התחשמלות, ויש לזרוק כבלי חשמל מרופטים. אם חיית המחמד שלך זעזוע, אל תיגע בה עד שתדע שהיא התרחקה ממקור החשמל והכוח מנותק כדי למנוע פציעה.

כשעובדים על לוח חשמלי או על לוח שירות

הנח מכסה על כבלים חשמליים חמים, מכיוון שאתה יכול לגרום לקצר בקצה – על ידי המרת הקצה החשוף של כבל החשמל לניטראלי. מסיבה זו, עדיף תמיד להימנע מעבודות חשמל או להזמין חשמלאי מקצועי שיעשה את חיווט החשמל בביתכם. על מנת להשתמש בהתקנים וכלים חשמליים שאושרו כפי שהם מתוכננים, נדרשת הבנה בסיסית לגבי בטיחות החשמל. עקוב אחר הרשימה הזו כדי לראות מה אתה צריך לעשות ולמה אתה צריך להיזהר בתעסוקה שלך.

אחד מכללי הבטיחות החשובים ביותר שאליהם אתה יכול להתייחס

הוא להפעיל, לבדוק ולגשת למעגלים חשמליים כאילו הם מתפקדים בשידור חי, זהה לאופן שבו עליהם להיות מופעלים ונבדקים בעולם האמיתי. כעת, לאחר שהבנתם את ההשלכות האפשריות של החשמול, אנו ממליצים לקחת בחשבון את חמשת אמצעי הבטיחות הללו בעבודה עם חשמל. ודא שמקור החשמל שלך נעול ותויג לפני שתתחיל לעבוד על מעגל או מכשיר חשמלי. בנוסף, עליך להודיע לדיירי ביתך או ביתך כי על מקור החשמל שלך לעבוד כדי למנוע מהם לכבות את אספקת החשמל בטעות.

פנו לחשמלאי מוסמך שמבין בכללי בטיחות החשמל להתקין שקעים נוספים בחדרים בהם משתמשים לעתים קרובות בכבלי הארכה

ההתקנה הבטוחה באתר תסייע בהעלמת או מזעור הסיכונים הבריאותיים והבטיחותיים הנובעים משימוש בחשמל. טיפ בטיחות חשמלי פשוט הוא גם מהקלים ביותר לשכחה: אם מכשיר אינו בשימוש, הסירו אותו.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן